Правила прийому до навчального закладу освіти

Правила прийому до навчального закладу

1. До першого класу загальноосвітніх навчальних закладів приймаються діти, як правило, з 6 років (станом на 01.09.2020р.)

2. Прийом дітей до загальноосвітньої школи комунальної форми власності здійснюється на без конкурсній основі відповідно до території обслуговування. Діти, які територіально не обслуговуються навчальним закладом, можуть бути зараховані до нього при наявності вільних місць.
У навчальний заклад не можна зарахувати дитину, якщо в класі немає вільних місць. Відповідно до статті 14 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV (далі — Закон № 651-XIV) наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не має перевищувати 30 учнів.
3. Забезпечується першочерговий прийом до 1 класів дітей, які постійно проживають на закріпленій за навчальним закладом території обслуговування, або мають старших сестер і братів, які навчаються у даному закладі, та випускників дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів, що уклали угоди про співпрацю.
Згідно з пунктом 22 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2010 № 778 (далі — Положення № 778), для зарахування учня до закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають такі документиь:
·         заява на ім’я директора навчального закладу;
·         медична довідка встановленого зразка — форма № 086-1/0, затверджена наказом МОЗ «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» від 16.08.2010 № 682;
·         копія свідоцтва про народження дитини;
·         особова справа — для дітей, які вступають до будь-якого класу, окрім першого;
·         документ про відповідний рівень освіти — для тих, хто вступає до навчального закладу III ступеня.

Іноземні громадяни та особи без громадянства додатково подають нотаріально завірений переклад документів, складених іноземною мовою.
Батьки надають додаткові документи, якщо прізвище когось із них за паспортом не збігається з прізвищем дитини у свідоцтві про народження. У такому випадку батьки підтверджують спорідненість документом РАЦСу про зміну прізвища або надають свідоцтво про шлюб.

Вимагати довідки з місця роботи батьків або осіб, які їх замінюють, довідки про їхню заробітну плату або дані про рівень розвитку дитини та її готовності до навчання керівник навчального закладу не має права.
Опікуни надають документи, видані відповідними органами влади. Це може бути акт органу опіки та піклування про призначення опікуном.


Немає коментарів:

Дописати коментар